Brutalny faul w Ligue 1

Ostatni raz wszyscy widzieli wspaniały pojedynek między Kylianem Mbappé a Lionelem Messim jeszcze w finale mistrzostw świata w Katarze. Ten mecz Ligue 1 był równie ekscytujący, a nawet Neymar doznał kontuzji i opuścił boisko. To mecz między Paris Saint-Germain i Lille, a obie strony doganiają wynik. Jeśli Paris Saint-Germain chce ustabilizować swoją pozycję lidera w Ligue 1, musi włożyć więcej wysiłku w zwycięstwo. Inaczej Paris Saint-Germain nie będzie miało dużej przewagi punktowej i może przypadkowo przegapić szansę na mistrzostwo.

Lille chce zakwalifikować się do eliminacji Ligi Europejskiej UEFA, więc w każdym kolejnym meczu musi walczyć o zwycięstwo. Dlatego, gdy te dwie drużyny się spotkają, z pewnością wywoła to zaciekłego ducha walki. W Ligue 1 jest wielu zawodników, którzy łamią przepisy, ale nie wszyscy spodziewali się, że będą otwarcie krzywdzić swoich przeciwników w grze. Neymar ponownie doznał kontuzji w Koszulka Paris Saint-Germain i wydaje się, że jest to bardzo poważny typ. Wszyscy doradzają mu jak najszybsze opuszczenie Ligue 1.

Po tym, jak Lionel Messi zobaczył, jak Neymar zostaje zniesiony z boiska, był wściekły. To tylko gra, po co niszczyć zdrowie gracza. Po tym, jak Lionel Messi spojrzał gniewnie na swoją koszulki piłkarskie, zdecydował, że musi strzelić z rzutu wolnego i był zdeterminowany, by nie dopuścić do tego, by przeciwnik wygrał mecz. Przy remisie zwycięstwo przypieczętował rzut wolny Lionela Messiego.