Kluby Serie A decydują się na sprzedaż wybitnych piłkarzy tego lata

Sezon 2022-23 to progresywny etap dla Serie A, a ich drużyny mogą awansować do finałów sezonu europejskiego. Chociaż żadna drużyna nie może ostatecznie odnieść ostatecznego zwycięstwa, ich zdolność do awansu jest uważana za największą poprawę od dziesięciu lat. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zespołom Serie A trudno było awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Drużyny Serie A mogą krążyć tylko w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a zarówno Inter, jak i AC Milan awansowały do półfinałów w tym sezonie.

Początkowo ludzie myśleli, że cztery najlepsze drużyny Serie A podpiszą tego lata dużą liczbę wybitnych graczy. Szkoda, że wszystko się zmieniło. Drużyny Serie A nie tylko nie zachowały swoich wybitnych graczy, ale wiele drużyn sprzedawało młodych i wybitnych graczy. Zarówno Inter, jak i AC Milan sprzedają zawodników, a mistrz Naples bezpośrednio zmienił trenera. Roma nawet nie dała Mourinho żadnych funduszy na pozyskanie graczy, ale zdecydowała się kontynuować korzystanie z własnych graczy. Zwłaszcza ci wybitni zawodnicy w Koszulka AC Milan, wszyscy zostali wytypowani przez drużynę na sprzedaż.

Juventus jest w rozsypce, starzy gracze odchodzą za darmo, a siła zespołu jest również trudna do przyciągnięcia młodych graczy. Wracając myślami do Juventusu trzy lata temu, wielu graczy chciało wtedy nosić tę koszulki piłkarskie, ale teraz stało się to zupełnie inaczej. Drużyny Serie A nie planowały jeszcze wznowienia rozgrywek, wciąż czekają na odpowiedni moment. W końcu siła Premier League jest teraz bardzo silna i trudno im ze sobą konkurować.