Kto jest ostatnim mistrzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet w 2019 roku

Holandia pokonała Szwecję 1-0 w dogrywce w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej kobiet w 2019 roku, aby wygrać finał mistrzostw ze Stanami Zjednoczonymi. Po raz pierwszy Holandia dotarła do finału, a pomarańczowa koszulki piłkarskie była na nich szczególnie błyszcząca. Zakwalifikowanie się do finału jest największą pociechą dla ich ciężkiego treningu w ostatnich latach. Obecnie drużyna Holandii nie wygrała mistrzostw świata. Czy tym razem stworzy cud?

Holenderska kobieca drużyna piłkarska była zwykłą drużyną piłkarską kilka lat temu i przed czasem nie była w Pucharze Świata. W tym roku ponownie założyli Koszulka Holandia na Mistrzostwa Świata, pokonując Japonię i Włochy, by dotrzeć do pierwszej czwórki. Japonia i Włochy to także drużyny piłkarskie kobiet o porównywalnej sile. Zespół Holland może być dla nich kompetentny jako pierwszy. Pokazuje również, że zwycięstwo Holandii nie zawsze odbywa się dzięki szczęściu.

Reprezentacja USA w piłce nożnej zawsze była silną zawodniczką w Pucharze Świata, podczas gdy Holandia jest pierwszą drużyną piłkarską, która dotarła do finału. Trudno przewidzieć, kto wygra finał. Ale tym razem, ze względu na Traktat o równości mężczyzn i kobiet, zespół USA jest zdecydowany wygrać grę. Czekamy na ostateczne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet, która wygra Puchar Mistrzów?