Jeden błąd w grze może zrujnować wszystkie wspaniałe występy

Sześć znakomitych interwencji Manuela Neuera nie zostało docenionych. Zamiast tego poczuł się urażony ostatnim odbiciem. Thomas Tuchel śmiało i sarkastycznie powiedział: Błędy zdarzają się rzadko. FC Bayern München miał przewagę, ale sytuacja uległa zmianie po 85 minutach spotkania. 38-letni bramkarz Manuel Neuer, który często świetnie bronił w tym meczu, popełnił fatalny błąd pod koniec meczu, pozwalając Realowi Madryt na wyrównanie.

Ludzie przypisywali porażkę FC Bayern München błędom Manuela Neuera na niskim poziomie, które spowodowały poważne szkody dla obrony psychologicznej zawodników i ostatecznie doprowadziły do porażki zespołu. Nie wszyscy bramkarze byli w stanie oprzeć się tej bramce. Przecież po tym, jak Manuel Neuer zablokował piłkę, niespodziewanie ponownie trafił w bramkę przeciwnika. Jest rzeczą oczywistą, że w tak napiętej sytuacji podejście bramkarza również jest prawidłowe, a szybki refleks przeciwnika w ogóle nie pozwala na reakcję. Wielu fanów wierzy, że Manuel Neuer od razu przytulił piłkę, zamiast ją wyrzucić, dając przeciwnikowi kolejną szansę na oddanie strzału.

W obliczu ciosu ze strony różnych opinii publicznych Manuel Neuer otwarcie stwierdził, że w tej chwili odczuwa zbyt duży ból i nie ma odwagi zdjąć Koszulka Bayern Monachium i wyjść z szatni. Manuel Neuer powiedział: Każdy, kto grał w piłkę nożną, wie, co czujesz w tej chwili? Kto nie chce wygrywać meczów. FC Bayern Monachium został wyeliminowany w końcowej fazie meczu, a on naprawdę poczuł sens nagłej utraty tej koszulki piłkarskie. Czy jeden błąd naprawdę pozbawił Bayern Monachium nadziei na zwycięstwo? A może ta drużyna zawsze daje swoim przeciwnikom szansę na zwycięstwo taktyczne?