Towarzyski mecz Interu z Sassuolo

Po tym, jak Inter zapewnił sobie tytuł Serie A, w 35. rundzie przegrał z Sassuolo 0:1. Kiedy Sassuolo będzie w sezonie 2021–22, rekord zespołu nadal będzie mógł konkurować z mocnymi zespołami. W tym czasie Sassuolo również awansował do czołowej czwórki i stał się kolejną silną drużyną w Serie A. Niestety po 2022 roku wielu głównych zawodników Sassuolo zostało zaproszonych przez inne kluby, a oni także zdecydowali się na zmianę koszulki piłkarskie i rozpoczęcie od nowa na swoje korzyść osobista.

W następnym roku Sassuolo stracił swoich głównych zawodników, a występ zespołu przeżył poważny kryzys. W tym sezonie Sassuolo spadło bezpośrednio do strefy spadkowej. Czy w ciągu najbliższych trzech rund nadal mogą zmienić swoje przeznaczenie? Przy sile Interu nie jest możliwe, aby przegrali z Sassuolo, więc gra między nimi nabiera większego znaczenia. Być może Inter nie chce, aby Sassuolo spadło z ligi, w końcu to także drużyna z silną motywacją piłkarską.

Obie drużyny mają zawodników, którzy grali dla swoich przeciwników, dlatego istnieje między nimi głębsza przyjaźń. Davide Frattesi, który obecnie nosi Koszulka Inter Mediolan, tak naprawdę nadal jest zawodnikiem Sassuolo, ale gra tutaj na wypożyczeniu. Są też Andrea Pinamonti i Samuele Mulattieri, którzy rok temu byli zawodnikami Interu. W 2023 roku zostali sprzedani do Sassuolo. Kiedy między obydwoma zespołami nie ma konfliktu interesów, szczególnie ważna staje się przyjaźń między zawodnikami.