Aston Villa jako jedyna przetrwała w europejskich półfinałach

Obecnie wszystkie drużyny Premier League zostały wyeliminowane ze wszystkich głównych lig europejskich, pozostawiając jedynie Aston Villę w Lidze Europejskiej UEFA, która dostała się do półfinału. W Lidze Mistrzów ani Arsenal, ani Manchester City nie awansowały do półfinału. W Lidze Europy odpadły także West Ham United i Liverpool. W Lidze Europejskiej UEFA Aston Villa pokonała Lille w rzutach karnych i awansowała do półfinału. Po 42 latach Aston Villa ponownie awansowała do półfinału europejskich rozgrywek. Z radością zdjęli koszulki piłkarskie i oddali je rozentuzjazmowanym fanom.

Aston Villa jest obecnie jedyną drużyną Premier League pozostającą w Europie i musi odnieść ostateczne zwycięstwo. W meczu pomiędzy Aston Villą a Lille ludzie po raz kolejny zobaczyli fenomenalną jakość mentalną bramkarza Emiliano Martíneza. W obliczu ciągłych wyśmiewań i obelg ze strony francuskich kibiców Emiliano Martínez założył Koszulka Aston Villa i twardo stanął przed bramką, aby strzec stadionu, nie okazując wielkiego wzruszenia.

W związku z nienawiścią do Mundialu 2022 kibice Lille nadal chcieli słowami zaatakować wewnętrzny świat Emiliano Martíneza, szkoda jednak, że Aston Villa ostatecznie pokonała swoich przeciwników. Tym razem w ćwierćfinałach różnych lig wiele drużyn przystąpiło do finałowej serii rzutów karnych, która sprawdzała kondycję psychiczną zawodników. Aston Villa ma szczęście, że ma silnego bramkarza, Emiliano Martíneza, który sprawia, że ostatnia linia obrony drużyny jest jeszcze potężniejsza.