Jürgen Klopp z głębi serca jest spokojny o umiejętności Alexisa Mac Allistera

Alexis Mac Allister był najlepszym pomocnikiem ostatnich meczów Premier League. W szczególności bramka z dystansu Alexisa Mac Allistera w tej rundzie bezpośrednio przykuła uwagę wszystkich fanów. W sześciu kolejnych meczach Alexis Mac Allister strzelił 3 gole i 4 asysty, dzięki czemu Liverpool utrzymał się na pierwszym miejscu. Odkąd zeszłego lata Jürgen Klopp umieścił Alexisa Mac Allistera w Koszulka Liverpool, zawodnik odgrywa kluczową rolę w grze.

Może statystyki bramkowe Alexisa Mac Allistera nie są najlepsze, ale jego bezinteresowne zaangażowanie w grę dostrzega Jürgen Klopp. Po tym, jak wielu zawodników Liverpoolu zdobędzie gola, Jürgen Klopp zdecyduje się stłumić emocje i zaczeka do ostatecznego zwycięstwa w meczu, aby świętować. Jürgen Klopp przestraszył się dumnego gestu zawodnika i w niedokończonym meczu pozwolił na zmianę wyniku.

Kiedy Alexis Mac Allister strzelił gola, Jürgen Klopp bezpośrednio świętował z radością i składał gratulacje. Ponieważ Jürgen Klopp rozumie mentalność Alexisa Mac Allistera, zawodnik nie zmieni swojej mentalności z powodu dumy z chwilowej bramki. W głębi serca Jürgen Klopp doskonale wie, że spośród transferów dokonanych w ciągu ostatnich trzech lat Alexis Mac Allister jest tym, który najlepiej pasuje do woli tej czerwonej koszulki piłkarskie. Powściągliwy charakter Alexisa Mac Allistera, ani arogancki, ani arogancki, jest najrzadszym wymaganiem jakościowym na boisku, a poza tym jest on zawodnikiem o dobrej mentalności, co jest rzadkością w drużynie.