Kevin De Bruyne strzela setnego gola dla Manchesteru City

Choć Arsenal po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce, Manchester City w dalszym ciągu nie stracił nadziei na zdobycie mistrzostwa. Po zwycięstwie Manchesteru City nad Crystal Palace duża liczba fanów nadal chętnie kibicowała drużynie. Kibice Manchesteru City głośno wykrzykiwali nazwiska zawodników, mając nadzieję, że wygrają każdy kolejny mecz. Piłkarze Manchesteru City nie zawiedli kibiców i dzielnie pokonali swoich przeciwników.

W tym meczu najgorętsze brawa zdobyła wspaniała fala świata Kevina De Bruyne'a. To setny gol, jaki Kevin De Bruyne strzelił, odkąd założył Koszulka Manchester City. Główny trener Pep Guardiola był jeszcze bardziej podekscytowany i w ramach podziękowania przesłał całusy. Zdaniem Pepa Guardioli ostatnia kontuzja nie ma wpływu na Kevina De Bruyne’a, co za błogosławieństwo. Pep Guardiola doskonale rozumie miłość Kevina De Bruyne’a do piłki nożnej, rozumie też mentalność zawodnika po założeniu koszulki piłkarskie.

Kiedy młodzi zawodnicy Manchesteru City nie uformowali jeszcze pewnej stabilnej siły, obecność Kevina De Bruyne jest tak ważna. W ciągu ostatnich kilku sezonów o mistrzostwie Premier League decydowały dopiero dwa ostatnie mecze, a Manchester City wciąż ma całkowitą pewność, że może wygrać. Najważniejszą rzeczą dla Manchesteru City jest teraz utrzymanie zdrowia każdego zawodnika, aby mógł grać jak najlepiej w lidze i Lidze Mistrzów.