Ousmane Dembélé nie pomógł Paris Saint-Germain pokonać FC Barcelonę

Ousmane Dembélé nigdy nie spodziewał się, że przeciwnikiem, który przełamie jego passę, będzie FC Barcelona. Ousmane Dembélé założył Koszulka Paris Saint-Germain i strzelił pierwszego gola w Lidze Mistrzów w tym sezonie. W swojej karierze strzelał gole dla trzech różnych drużyn. Ousmane Dembélé zakończył swoją serię 19 meczów, w których nie strzelił żadnej bramki we wszystkich sezonach. Patrząc na swoich przeciwników w Koszulka FC Barcelona, nagle pomyślał, że nie grał przez prawie rok.

Paris Saint-Germain przegrał 2:3 z FC Barceloną, a Ousmane Dembélé nie odniósł swojego pierwszego zwycięstwa przeciwko swojemu dawnemu klubowi. Po tym jak Paris Saint-Germain objął prowadzenie w pierwszej połowie, w drugiej wyprzedził go FC Barcelona. Paris Saint-Germain przegrało u siebie, więc czeka ich większy sprawdzian na wyjeździe. Największym rozczarowaniem w tym meczu był Kylian Mbappé. Nie tylko nie zdobył bramki, ale w całym meczu oddał też 0 celnych strzałów. Tym razem w wyjściowym składzie wystąpił Kylian Mbappé i nie spodziewał się, że jego występ będzie tak słaby.

Aby wygrać mecz u siebie, FC Barcelona podjęła także wiele strategicznych ustaleń. Xavi doskonale wiedział, że lewy skrzydłowy to pozycja Kyliana Mbappé, dlatego wysłał do jego pilnowania silnych obrońców Ronalda Araújo i Julesa Koundé. W starciu z silnymi obrońcami Kylian Mbappé nie wykorzystywał żadnej przewagi i przez większość czasu jego występy były poważnie ograniczone. Kiedy siły Kyliana Mbappé zostaną ograniczone w Paris Saint-Germain, szanse zespołu na zwycięstwo zmniejszają się o połowę.