Żadna z czterech drużyn Premier League, które zakwalifikowały się do Ligi Mistrzów, nie wygrała pierwszego meczu

W pierwszej rundzie 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA żadna z czterech drużyn Premier League nie wygrała meczu. Chelsea, Tottenham Hotspur i Liverpool przegrały z rywalami, a Manchester City zremisował 1:1 z Lipskiem. Takiej sytuacji nie było w ostatnich dziesięciu latach Ligi Mistrzów. Czym dokładnie jest drużyna Premier League? W ciągu ostatnich kilku lat kluby-giganty Premier League pozyskały wielu wybitnych graczy, ale niestety siła zespołu nie uległa znacznej poprawie.

Chelsea i Liverpool wygrały Ligę Mistrzów w ciągu ostatnich pięciu lat, ale teraz obie drużyny staną przed restartem. Pod koniec 2022 roku pojawiła się wiadomość, że Liverpool zostanie sprzedany z powodu niewydolności finansowej. Ta Koszulka Liverpool reprezentuje silnego i nieustępliwego ducha piłki nożnej tego pokolenia, a ludzie nie chcą, aby zespół stanął w obliczu sprzedaży.

Chelsea przeszła zmiany w zeszłym roku, niezależnie od tego, czy chodzi o kierownictwo zespołu, zawodników czy trenerów, zaszły wielkie zmiany. Ta Koszulka Chelsea jest nadal noszona przez różnych graczy, ale wydaje się, że straciła część swojego pierwotnego znaczenia. W obliczu ogromnego kryzysu finansowego w ciągu ostatnich kilku lat, a zespoły Premier League wciąż mają niepohamowane transfery za wysokie dolary, musi to mieć pewne negatywne skutki.